Gaszenie pozarow gry jeja

Podczas prób gaszenia pożarów wielu ludzi odruchowo sięga po wodę. Jest obecne najłatwiejszy także daleko oczywisty środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią stanowią. Wybór środka gaśniczego zależy od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze świetnie kontrolują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszystkiego co reaguje z wodą. Z serii proszki gaśnicze mają najwyższe zastosowanie. W relacji z posiadanego składu potrafią stanowić polecane do gaszenia prawie każdych ważnych się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich największy jest dwutlenek węgla, pewne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki także takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale spełnia swoje zlecenie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, jak na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako sposób gaśniczy Podobne pracowanie jak woda ma para jako środek gaśniczy (steam fire extinguishing). Zapewne istnieć użytkowana w przypadkach płonięcia tych jedynych produktów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą a wodą liczy na ostatnim, że wodę można stosować w jakimkolwiek miejscu, a parę wyłącznie w cichych pomieszczeniach o pojemności nie korzystniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W przestronniejszych mieszkaniach działanie pary pokazuje się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów wskazana jest nie tylko znajomość środków gaśniczych uprawnionych do różnych substancji, ale i prawdy ich przerabiania i przedstawiania w region pożaru.