Ginekolog anna smida

Kolposkop jest ważne urządzenie w pozycji ginekologa, a przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego typu, należy zwrócić uwagę na szereg czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale pamiętać, iż za niska cena kolposkopu może oznaczać niską jakość wykonania, co przedstawia się negatywnie na sytuacji obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania idącego na rzetelną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna stanowić ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to rzeczywiście parametry układu optycznego stanowią najpełniejsze znaczenie. Warto zaciekawić się miejscem pracy soczewek z danego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny ma kilka sposobów przybliżania, a ponadto jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest wyjątkowo niezwykle efektywnym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, a także delikatny trend w jakiejkolwiek płaszczyźnie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu oraz wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to inne istotne cech odpowiedniego sprzętu.

Jeżeli idzie o lampę kolposkopu, to klasyczne żarówki stały się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest duża dużo światła tudzież możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są gorsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i usuwa niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest jednak ergonomia wyrobu, albowiem ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym stanowić stosowane jednorącz.