Zimne napoje kawowe

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale konsultują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy te kruszonego lodu. W internecie oraz pracach kucharskich można odnaleźć wiele wzorów na dobre napoje tego stylu. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, jednak warto zapoznać się tworzyć je jedynemu. Istnieje obecne nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale też większe. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy spotkają z wizytą w dowolny upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi ten o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można zdobyć o każdej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to fakt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to drinki z najdostępniejszych produktów na placu. Otrzymany napój jest słodki, dobry i zdrowy - wszak każdy gęsty koktajl można rozważać jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym sposobem koktajlu jest ten o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i tanie na wszelkim stoisku. Świetnym wyjściem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta niezwykła praca będzie miłym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Oczywiście można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! A że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest mocne - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i gotowe produkty to znowu nie wszystko. Trzeba mieć podobni sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z pięknej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu istnieje sporo takich efektów oraz warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który doskonale wykona nasze życzenia oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który sprawi się nie wyłącznie do deserów owocowych, ale i na dowód do tworzenia mrożonej kawy.